VA Design
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ghid pentru vizionarea filmelor HD

In jos

Ghid pentru vizionarea filmelor HD Empty Ghid pentru vizionarea filmelor HD

Mesaj  Admin Sam Dec 13, 2008 2:39 pm

System Requirements:
Procesor (CPU):
Pentru 720p/720i ar trebui Intel 2200 MHz sau AMD 2200+ .
Pentru 1080p/1080i ar trebui un Intel Dual Core Pentium D 3200MHz+/Intel Core 2 Duo 2400MHz+ sau AMD X2 de la 4200+ in sus.

Placa Video (Graphics card):
MPEG1/2 (PS/TS compliant streams) hardware decoding:
Pentru 720p - nVidia GF 6600+.
Pentru 1080i/p - nVidia GF 7100/7300+.

H.264 (compliant) HardWare decoding:
720p,1080i/p - nVidia GF 7100/7300+.

VC-1 HardWare decoding:
720p,1080i/p - nVidia GF 8400+

Memorie (RAM):
De preferat ar fi un 1GB ddr/ddr2. Daca in acesta situatie aveti probleme de redare , inchideti toate procesele ce ruleaza in fundal : uTorrent , Yahoo Messenger, Skype , Widget ( orice consumator de RAM)

Software Requirements:
Cel mai bun player : Media Player Cl....ic pe care il puteti downloada de aici.

Dupa ce deschideti un film cu Media Player Cl....ic, dati click dreapta pe ecran - options si faceti urmatoarele setari:


Daca va sacadeaza din cauza hardware sau ceva de genul asta, bifati haali renderer.

Filters:

Inainte de a instala aceste codecuri, dezinstalati absolut toate codecurile ce le aveti pe pc.

1. ffdshow cu toate optiunile
2. MatroskaSplitter
3. ac3 filter
4. xvid

Le puteti downloada de aici. Dati search si le gasiti. Sa luati ultima versiune si sa va feriti de beta sau alpha.

Pentru Apple QuickTime Format:
Instalati asta.

Pentru subtitrari:

Dupa ce deschideti un film cu Media Player Cl....ic, dati click dreapta pe ecran - options si faceti urmatoarele setari:





La font alegeti ce dimensiune va convine.

SFAT: Folositi ce v-am zis eu aici si nu veti avea probleme + calitatea va fi maxima. Nu mai folositi VLC sau mai stiu eu ce pentru HD.

Admin
Admin

Mesaje : 105
Data de înscriere : 13/12/2008

https://vadesign.ace.st

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum